Já a programování (začátky až červenec 2019)

Článek popisuje moji cestu v programování, od historie až po současnost (červenec 2019). Moje cesta byla rychlá a plná náhod které mne dostali tam kde jsem.

Historie

Moje fórum a BBCode

Přibližně ke konci roku 2017

V roce 2017 jsem si založil vlastní „fórum“ postavené na systému phpBB, fórum se vůbec nechytilo a nikdo tam nechodil, ale i přes to mi to dost pomohlo a myslím si to, že, kdyby jsem ho neměl tak dnes neprogramuji a byl bych na tom asi dost špatně. Na tomto fóru jsem si postupně začal hrát s jazykem BBCode, což je jednoduchý značkovací jazyk pro fóra postavené na phpBB. (fórum již nefunguje)

HTML a můj první „projekt“

Přibližně leden 2018 až duben 2018

Jelikož má BBCode celkem blízko k HTML tak jsem se k němu postupně dostal. Můj první „projekt“ byl statický web kde byla okénka do kterých jste mohli dát dotaz, poté jste se ocitli na Googlu kde se vyhledal váš dotaz. Většina si řekne že je to blbost, ale zase to byla důležitá část v mé cestě.

Můj internetový katalog a první PHP kód

Přibližně duben 2018 až konec roku 2018

Jednou mi kamarád řekl, že by bylo dobré udělat vlastní vyhledávač, ale já nevěděl jak na to, tak jsem se obrátil na programátora který tátovi dělal web, už mi dříve mírně pomáhal. Nedělali jsme vyhledávač ale internetový katalog, protože nemáme miliardy na účtu a nejsme tak zkušení 🙂 . Za jedno odpoledne jsme udělali něco co nějak dokázalo vyhledávat, ale byl to obrovský krok. Poté jsem si s tím pár měsíců hrál a vznikl internetový katalog který dokázal základní vyhledávání, měl „roboty“ kteří chodili na adresy které někdo přidal a získávali nějaké informace, především titulek a popis. Poté jsem se rozhodl katalog ukončit a dělat různé menší projekty, tímto krokem opouštíme historii a dostáváme se do současnosti 🙂 (již nefunguje)


Současnost

Konec roku 2018 až červenec 2019

V současnosti se soustředím na mé osobní weby, rozhodl jsem se nedělat nějaké projekty které nemají smysl, nejsem dospělý člověk a nebudu si na to hrát. Takže si v klidu dělám nějaké blbosti v programovacích jazycích které umím a snažím se dělat mé osobní weby abych byl také drobek vidět a mohl předat mé zkušenosti a sdílet můj příběh. Chtěl jsem dělat hry a aplikace, ale má budoucnost je jinde, weby, nemá smysl opouštět něco čemu docela dobře rozumím a baví mne to.


Můj komentář

Moje cesta byla rychlá a plná náhod, trvala přibližně 2 roky, a za tu dobu od BBCode po pokročilé úrovně několika jazyků je obrovský skok. Moje cesta je také důkazem že vše jde překonat, když jsem šel do školy tak všichni říkali jak jsem podprůměrný a že se vším budu mít problém, a kam jsem se dostal, ve škole jsem na tom dost dobře a v mém věku jsem i dost dobrý programátor, ale abych nebyl velký optimista, nějaké chyby mám, možná i víc než ostatní, ale snažím se jich zbavit. Řeknu to asi takto, každý má podobnou šanci, někdo překročí míru pohodlí a uspěje, někdo tuto míru nepřekročí a neuspěje. Nikdy není pozdě změnit život. Lidé jako Bill Gates, Larry Page či Elon Musk se překonali a podívejte se kde jsou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *