Budoucnost počítačů podle mne (2019)

V tomto článku budu psát o tom jak bude vypadat budoucnost počítačů podle mne. Je to pouze můj názor a může to být úplně jinak, jedná se o „blízkou“ budoucnost, takže tak do roku 2030 🙂 . Článek je aktuální v roce 2019.

Cloud

Podle mne toto slovo cloud budeme slýchat často, ono se často používá už teď, jen pro ujasnění pojmů, cloud není datové uložiště pro zálohy apod. to je drive. Na cloudu se podle mne bude dělat skoro vše, klientské počítače nebudou mít skoro žádný výkon a vše bude počítat cloud. Společnost Microsoft chce v cloudu provozovat i samotný operační systém, třeba se to povede 🙂 . Na cloudu také poběží umělá inteligence zmiňovaná níže v článku. Dovoluji si říct že cloud bude to hlavní co bude.

Umělá inteligence

Umělá inteligence a celkově umělé neuronové sítě jsou složité téma. Toto téma vezmu zjednodušeně, nejsem tak zkušený abych tady mohl umělou inteligenci nějak rozebírat. Umělá inteligence bude v našich životech zcela normální, pokud vše půjde dobře tak by jsme mohli mít dobrou všeobecnou umělou inteligenci možná i inteligenci inteligentnější než člověk, což by pro lidstvo byl obrovský krok. Umělá inteligence se již dnes používá na místech kde by jste ji ani nečekali.

Aplikace

Descopové aplikace téměř vymizí, přesunou se na web. Proč instalovat nějakou aplikaci když mohu používat na pár kliknutí a nemusím řešit instalaci, aktualizace apod.? Dobrou ukázkou jsou Google Dokumenty vs MS Office, Google Dokumenty poskytují podobné možnosti a navíc jsou online, dokumenty mohu editovat na každém zařízení díky synchronizaci s Google Drive. Jiná kategorie jsou hry, na ty se koukneme níže 🙂 .

Hry

Hry jsou pro přesun na cloud asi nejnáročnější, protože vyžadují hodně výkonu a rychlou odezvu. Jistě jste si všimly služby Google Stadia, ta umožňuje streamování her, takže si zahrajete AAA hry klidně na kancelářském notebooku s Intel Core 2 😀 . Nemusíte nic instalovat, jeden klik a za pár sekund hrajete. Je tu jedna nevýhoda, požaduje to vysokou rychlost internetu což by v budoucnu neměl být žádný problém. Hry díky tomu budou moc víc inovovat protože nebudou vázány na HW uživatelů, takže se můžeme těšit na extrémně reálnou grafiku s Ray Tracingem 🙂

Weby

Jak již bylo zmíněno na web se přesune většina aplikací, prezentační weby zůstanou velice podobné. K webům již nemám co říct, prostě je to technologie budoucnosti 🙂 .

Připojte se k diskuzi

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *